Çarşamba, Nisan 25, 2012

Bence mutlaka...


-Bence mutlaka yapın: Gökyüzüne bakarak başlayın güne. Uyanır uyanmaz. Hava kapalı da olsa, güzel de olsa. Bir kaç dakika izleyince gökyüzünü sabah mahmurluğu falan çabucak gidiyor. Kahvaltılar, kahveler daha keyifli oluyor.

-Bence mutlaka okuyun: Küçük Prens'i okuyun. Hatta başucu kitabınız olsun. Zira hem kendi içinizin rehberi olduğunu görüyorsunuz, hem hayatın.

- Bence mutlaka takip edin: Blogları takip edin! Son zamanlarda blogların medyadaki gücü tartışılmaz. Benim de günlük gazetelerimle birlikte her gün okuduğum bloglarım var. İşte onlardan en sevdiklerim, naçizhane önerebileceklerim Annemlerde Uyuya KaldımFil UçuşuStyleboom, Koray Caner, Maritsa, 10 dakika gecikiyorum, makyajım bitmedi!

-Bence mutlaka dinleyin: Size de oluyor mu bilmem; dönem dönem bazı albümlere, bazı şarkılara takılıp kalıyorum ben. Bu ara Fairuz şarkılarıyla geçiyor günlerim. Bence siz de bu tadı başka yorumu, bu dupduru sesi dinlemelisiniz. Mesela Bahebak Ya Lebnan'la başlayabilirsiniz.

-Bence mutlaka deneyin: Sıra geldi kahveye! :) Kahve benim için vazgeçilmezdir, günüm de gecem de onsuz geçmez. Favori kahvelerim ise geleneksel lezzetimiz Türk kahvesi ve filtre kahve.
Yalnız Türk kahvesi dibek olacak ve ağır ağır pişecek. Filtre kahve konusunda ise Sturbucks CEO'su Howard Schultz gibi düşünüyorum, en güzeli evde yapılıyor.:) Dışarıda içeceksem de Caffé Nero'nun üstüne yok. Denemelisiniz!

-Bence mutlaka uygulayın: Bu madde daha çok kadınları ilgilendirebilir. Güzellik ve bakım konusunda herkesin az çok duyduğu bir mucizeden bahsedeceğim çünkü; gül suyu. :) Doğal karışımların cilde daha iyi geldiğini düşünen biri olarak ben gül suyunu tonik olarak kullanıyorum ve etkisi mükemmel. İçine biraz da kekik koyunca gözenekleri sıkışatırıcı etkisi de oluyor. Bizzat denendi, onaylandı, tavsiye ediliyor. :)

-Ve bence mutlaka her ne olursa olsun mutlu olmanın yollarını arayın. Her zaman bir umut vardır, buna inanın. İlham alacağınız şeyleriniz olsun, ilham alacağınız kişiler olsun. Daraldığınızda, içiniz sıkıştığında rahatlıkla konuşabilecek dostlarınız olsun. Keyifle yiyebileceğiniz yemekler olsun. Her gece uyurken "iyi ki" diyeceğiniz bir şeyler yapın gün içinde.
Güzel bir bakış açınız olsun sonra. Zaten her şeyin başında bu geliyor. Güzel bir bakış açısı ve temiz bir kalp kötü olan, mutsuzluk yaratan her şeyi görünmez yapıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder