Pazar, Ekim 06, 2013

-BEN HALİ | En yakın arkadaşım evleniyor!


Birçok arkadaşım birer birer gelin/damat olmuş giderken, soyadları ve profil fotoğrafları hızla değişirken, bir 'ne ara bu kadar büyüdük'  olsam da hep çok sevdiğim düğünlere daha bir yakın hissetmeye başladım kendimi.

Ama bu yazki daha bir başkaydı. Lise yıllarımın ilk günlerinden bu yana en yakınımda olan, dostluk adına her şeyi paylaştığım, güldüğüm, ağladığım, yeri gelip çok uzaklara düştüğüm güzel kuzum İrem evleniyordu.

Hissettiklerim; gözümün önünden geçen on bir yıllık bir film şeridiyle başladı, artan sevinç haliyle devam etti, kimi zaman endişelendik, çoğu zaman koşturmaktan bitap düştük ama bence hazırlıkların hemen her aşamasında çok eğlendik!

Bu yazıda da kına gecesinden ve nikahtan bazı detayları ve naçizane fikirlerimi paylaşacağım, ki bu konuda paylaşım ve yeni fikirler çok önemli diye düşünüyorum. Tecrübe edinmiş olanların da önerilerini bekliyorum. Sırada yaklaşan çook yakın arkadaş düğünü var çünkü. :)


DÜĞÜN ALIŞVERİŞİ

Bizim kına gecemiz ve nikahımız İzmir'deydi. Zaman büyük bir hızla ilerlerken biz de sabahın en erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar süren alışveriş turuna başladık. İzmirliler bilir, bu konuda Kemeraltı dipsiz bir kuyudur. Ve gün sonunda pestilin çıksa da o dipsiz kuyuda düğün alışverişi inanılmaz kolaymış. Aradığımız hemen her şeyi orada bulduk. 

Kalan eksikleri de İrem'le internetten tamamladık. İnternet alışverişinde aman dikkat: siparişinizi düğününüze ya da kına gecenize en az bir hafta kala verin derim, çünkü sonra yetişme sıkıntısı olabiliyor. Biz mesela kına gecesine beş gün kala verdiğimiz için iki firmadan olumsuz yanıt aldık.KUAFÖR/MAKYAJ

Bu konuda aslında epeyce kılı kırk yarmıştık. Zira gelin saçı, makyajı, makyajda kullanılacak ürünlerin kalitesi çok önemli. Ve biz de İrem'in her anlamda içine sinecek bir yer olması için çok sayıda kuaförden fikir aldık. Gittiğimiz salonun saç ve makyaj artistleri hakkında da oldukça iyi yorumlar duyunca İrem orada karar kıldı.

Ancak sonuç güzel olsa da Suna&Fatih Kuaför bizim için tam bir fiyaskoydu. Geline nasıl davranılır bundan bihaber olan, kötü bir tavır ve enerjiyle karşılaştık. Geline o gün her türlü ilgi ve sempati mübahken bunlardan yoksun ve suratsız bir tavır güne ister istemez gölge düşürüyor. O yüzden asla ama asla tavsiye etmiyoruz. Siz siz olun hem çalışması hem tavrı güzel olan bir kuaför seçin!


FOTOĞRAF

Kuaför fiyaskosundan sonra fotoğraf kısmı ilaç gibi geldi çünkü inanılmaz şanslıydık! İzmir'de bir arkadaşımızın çekiminde keşfettiğimiz Art Lona Photography'nin kapısını çaldık ve kapıdan girer girmez Tuğçe ve Gökhan'ın pozitif tavrı bizi sardı. Öyle ki çıktığımızda İrem çekimi çoktan dört gözle bekliyordu. :) Çekim kuaförde başladı, gelin evinde devam etti ve son duraklar Alaçatı ve Urla oldu. Yine İzmirlilere bir tavsiye daha; Alaçatı fotoğraf çekimi için yazın da kışın da harika bir seçenek. Taş sokaklar, kapılarını muhteşem bir konukseverlikle açan butik oteller, küçük evler... Bir de üzerine Tuğçe ve Gökhan'ın çekim esnasındaki pozitifliği, gevşeten, eğlendiren, güldüren tavrı ve sonsuz özverisi derken sonuç da tabii mükemmel oldu.Biz o gün işini seven, işini en iyi şekilde yapan insanlarla çalışmanın güzelliğini gördük ve çok eğlendik. Şimdi de her düğünü olacak çifte tavsiye ediyoruz. Zira sadece İzmir'de değil, Türkiye'nin her yerinde çalışıyorlar.

GELİNİN YAKIN ARKADAŞLARI/KIZ KARDEŞLERİ

Bu bölüm bence böyle törenlerin en önemli kısımlarından sayılabilir. O gün hayli telaşlı, heyecanlı ve hafiften stresli olan geline yakın kız arkadaşlardan ve kız kardeşlerden oluşan bir destek kuvvet bence mutlaka gerekiyor. O gün hayli heyecanlı olan gelin ne telefonlara bakabiliyor, ne yemek yiyebiliyor, ne başka bir şeye adapte olabiliyor. O yüzden onun yerine her türlü detayı düşünecek, gerektiğinde moral olacak, alınmayacak, gücenmeyecek, ona sadece gelin olma kısmını yaşatacak arkadaşlar ve kardeşler çok çok önemli. Ayrıca da yaşadım gördüm işin bu kısmı çok keyifli! :)İşte en yakın arkadaşımın kına gecesi ve nikahı bu şekilde geçti. Şimdi İrem'le Ulaş evli ve mutlu. Ve ne denir; onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine... :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder