Cumartesi, Ekim 05, 2013

-BEN HALİ | Yeni güzeldir...


Uzun, upuzun bir aradan sonra yeniden merhaba! Yazmayalı ne çok olmuş! Ve ben blogu da yazı yazmayı da ne çok özlemişim.

Uzaklığımın elbette bir sebebi vardı. Son zamanlarda hayatımdaki gelişmeler ve değişimler, bunlara adapte olma süreci derken neredeyse iki ay olmuş :o Ama artık kesin dönüş yaptım sanırım.

Değişiklikler, güzel değişiklikler. İlk ve biricik mesleğim olan serbest yazarlığın yanına bir meslek daha eklendi. Artık aynı zamanda finans sektöründe bir beyaz yakalıyım; bankacıyım! Çift meslekli, hatta daha çok meslekli insanlara hep özendiğim için de iki meslekli olmaktan, ikisi için de çok çaba vermiş olmanın rahatlığını yaşamaktan dolayı mutluyum. :)

Çoğu yakınımın "bankacılık mı bir daha düşün" hezeyanlarına rağmen şimdilik korkulacak bir şey olmadığını görmem de işin çift kaymaklı ekmek kadayıfı kısmı oldu. İnsan seven, hareket seven, konuşmaya bayılan, konuşmasa içinde patlayacak yapıda biri olan bana uygun bir meslek oldu diye hissediyorum. Umarım sonrası da hissettiğim gibi olur...

Bunlar şimdiye kadar gördüklerimin güzel yanlarıydı. Ama zor tarafları da yok değil. Trafikte geçen uzun saatler (günde 4 saat :o), beraberinde gelen uykusuzluk, yapılması gereken diğer işler, sürdürülmesi gereken sosyal hayat, uğraşması zaman zaman çok zor olan insanlar, zaman zaman dev gibi olan egolar derken listem uzuyor gibi... Ama zorun ve kolayın da ayrılmaz bir ikili olduğunu kabul ettim gibi.

Bu süreçte blogu da ihmal etmeyip düzene sokmam gerek. Neyse ki tam zamanlı mesleklerinin yanında büyük bir disiplinle blog yazan bloggerlar var. Bana bu konuda ilham olacaklar. :)

İşte son iki ayımın bir kısmının özeti. Daha hepsi bitmedi ama anlatacak şey çok! :) Şimdilik herkese kocaman sevgiler gönderir, güzel mi güzel bir hafta sonu dilerim :)

Hoşça kalın... :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder