Salı, Ekim 29, 2013

DÜNYA HALİ | Bazı hikayeler güzeldir...


Herkese mutlu günler ve en güzel bayram 29 Ekim'in doksanıncı yılında mutlu bayramlar! Bugün size yakın zamanda keşfettiğim ve bağımlısı olduğum bir siteden bahsedeceğim.

Hani bazı kalıp laflar vardır 'bir film izledim hayatım değişti' ya da 'bir kitap okudum hayatım değişti' gibi. Hayatınız değişir mi bilmiyorum; ama bikafalar'ı keşfedince hayat algınızda büyük ölçüde bir değişme olacağına ya da aynı şeyleri hissettiklerinizle, benzer yollardan geçtiklerinizle karşılaşmanın verdiği o güzel hissi yaşayacağınıza çok eminim.

Aslında onların böyle bir iddiaları var mı; hayır! Çünkü verdikleri emek o kadar çabasız ve yalın şeyler için ki; benim bikafalar'a ilk sempatim böyle oluştu. Sonrasında ise hayat denen şeyin büyük büyük iddialardan ne kadar uzak olduğunu, hayatın en çok, en sade haliyle algılandığında aslını gösterdiğini, hırsların, kibirilerin, bitmek bilmeyen istemelerin gereksizliğini ve bizdeki ağır yükünü, aslolanın 'standart gerçekleri' değil kalbini dinlemek olduğunu hatırlatmaları da beni mest eden tarafları oldu!

Bunların hatırlatılmasına artık çok ender gerek görülürken, insan giderek robottan ve duygusuz kararlardan ibaret sayılmaya başlanırken de her bir videoları ilaç gibi geldi!
Bence siz de çok geç olmadan bu güzel hikayeler zengini siteyi keşfedin. Bir video izlediğinizde bir sonrakini nasıl merak edeceğinizi, acaba sonrakinde kendimden ne göreceğim hissini yaşayıp tadın.

Ben bikafalar'da ilk Burak Ünaldı röportajını izlemiştim. O günden beri de her gün bir doz MFÖ-Bazen alıyorum. :) Bir de hala o röportajdan bir cümleyi düşünüyorum: "Sevdiği işi yapan hayatta bir gün bile çalışmazmış." demişti Burak Ünaldı. 

Hepimiz bu cümlede kendimiz görebiliyor muyuz... Görebiliyorsak eğer ne kadar şanslı olduğumuzun farkında mıyız...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder