Perşembe, Ekim 17, 2013

KOZMETİK | Clarins'le yollarımız kesişirse


Bu zamana kadar cildim için doğal bakım yöntemlerinin en iyisi olduğuna inanırdım. Çok sevdiğim gül suyu, acıbadem kremi ve doğal maskelerimle de bunca zaman mutlu mesut geçinip gittik. Ancak son zamanlarda, biraz da değişen iklimden, soğuyan havadan sebep kuru olan cildim daha bir kurudu. Yüzümü yıkadıktan krem sürmeye kadar olan o arada bile cildim resmen kuruluktan sızlıyordu. 

Baktım böyle olmayacak, yirmi beş yaş gibi de bir dönüm noktasındayım ve bu durum uzun vadede kırışıklıklara yol açacak; bir cilt uzmanından yardım almaya karar verdim. Öncelikle tabii ki de cildi içten beslemek; sigaradan uzak durmak, yoğurdu, sütü, cevizi, bademi, yeşilliği vs. eksik etmemek gerek. Ancak doğru bakım da en az bunlar kadar önemliymiş.

Sepehora'da Clarins uzmanı Sevtap Hanım uzun bir analiz sonrasında cildim için bazı ürünler önerdi bana ve artık bu güzellerleyim! Birkaç gündür birlikteyiz ve etkileri gayet gözle görülür. İşte izlenimlerim;


Clarins Creme Desalterante Super Hydratante: Kuru ciltler için olan bu ürün cilde ferahlama hissi veriyor ve yağlandırmadan gereken nem takviyesini yapıyormuş. Ciltteki su kanallarını destekleyerek, cildin her mevsime kolayca adaptasyonunu sağlıyormuş. Sephora'da analiz esnasında başka ürünler de denedik ancak ben en çok Super Hydratante'den memnun kaldım. Yağlandırmadan nem vermesiyle ve yüzde pamuk etkisi yaratmasıyla kalbimi çaldı!


Clarins Eye Contour Balm: Ürünlerimden biri göz çevresi kremi evet. :o Gerçi sürekli gülen ve mimikleri göz çevresinde yoğunlaşmış biri olarak bana oldukça fayda sağlayacak bir ürün diye düşünüyorum. :) Bu ürün hem yerleşmiş çizgilerin görünümünü hafifletiyor, hem de cilde elastikiyet sağlıyormuş. İçeriğindeki bitkisel özlerle yeni kırışıklıkların oluşmasını da önlüyormuş. Eh, madem yaş alacağız güzel yaşlanmak gerek değil mi ama :)


Clarins Eclat Minute Pinceau Perfector: Kuruluktan sebep bir diğer problemim de göz çevreme sürdüğün her kapatıcının göz çevremi pul pul yapmasıydı ve böyle olunca da sürekli gözlerimi kaşıyasım geliyordu. :o Bu sorun için Sevtap Hanım daha likit formlarda kapatıcı kullanmamı önerdi ve Eclat Minute de dokusu ve yapısıyla benim kapatıcıdan olan isteklerimi karşıladı. Bir kere sürünce asla kalıp gibi durmuyor, çizgilerin içine birikme yapmıyor ve yüzde ağırlık hissi yaratmıyor. Üstelik ambalajı da çok şık ve hijyenik!


Yukarıdaki dörtlü de temizleme sütü, tonik, boyun kremi ve gece kreminden oluşan hediyem! Bu gruptan sadece toniği deneme şansım oldu ve en çok yüzü yakmamasını, bir de kokusunu sevdim. Diğerlerini henüz denemedim ama tecrübe edince fikirlerimi yazacağım.
Bu arada Clarins ile bir başka sürpriz hazırlığı içindeyiz. O da çok yakında blogda olacak. Takipte kalın! ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder