Pazartesi, Temmuz 21, 2014

BEN HALİ | 26

26 yıl önce bugün doğmuşum. Düne kadar yaşım sorulduğunda 25 diyordum ki aslında zaman da sanki daha çabuk geçiyor. Yirmi beşinci doğum günüm dün gibiyken bugün yeni yaşımı kutladım. En sevdiklerimle. Yüzümden hiç eksik etmemeye çalıştığım gülümsemenin en kocaman ve en güzel sebepleriyle.

Son birkaç senedir zamanın bana kattıklarıyla daha iyi özdeşleştiğimi hissediyorum. Onlarla daha iyi yoğruluyorum ve hepsi beni ben yapanlara ama küçük ama büyük katkılar sunuyor. O yüzden de sanırım, artık bir noktada duraklayıp kalmıyorum. Başıma gelen her şeyin bir nedeni olduğuna ve onlarla kendim olduğuna inanıyorum.


Güzel şeylerin kıymetini daha çok bilmeye çalışıp, aileme, kardeş gibi dostlarıma, sevdiklerime daha sıkı sarılıyorum. İçimdeki çocuğu yaşatmakla ve onun heyecanını asla geri plana atmamakla beraber artık içimde bir yetişkinin varlığının da belirginleştiğinin farkındayım. Ve artık ona da kulak veriyorum. İstemediğim sonuçlar karşısında içimdeki çocukla uzun uzun ağlamak yerine yetişkini devreye koyup onunla yeni çözümler, yeni yollar bulmaya çalışıyorum.

Uyanıp sağlıkla geçirdiğim her güne şükrediyorum. Kendimi seviyorum ve en çok yaptığım şeyi, kendimi acımasızca eleştirmelere doyamamayı biraz dizginlemek için naçizane üretmeye çalışıyorum. Üretemediğim bir günün sıradanın ta kendisi olduğunu bilmeye ve sıradanın çarkına dahil olma fikrine dayanamıyorum. Çokça yazmak, çokça ilham almak, çokça okumak, kocaman ya da mütevazı sofralarda güzel zamanlar yaratmak, keşfetmek, gezmek, gülmek... Kendi adıma üretmekten de sanırım en çok bunları algılıyorum.

26'nın ilk gününde böyle hissediyorum. Şanslı hissediyorum. Kat edeceğim upuzun bir yol olmasını diliyor; sahip olduklarımla daha güzel şeyler yapacağım inancını taşıyorum. Kendimi seviyorum. Okumayı, yazmayı, yeni keşifleri, dinlemeyi, hayal kurmayı, ayakkabıları, renkleri, doğayı, arkadaşlarımı, yengeç burcu olmayı çok seviyorum. Ve sanırım evet; Polyanna'yı da seviyorum :p Bugün en çok aldığım dileği bir de ben kendim için diliyorum. Gülen yüzüm hiç kaybolmasın. Her ne olursa olsun kocaman hep kocaman güleceğim güzel bir 26 olsun! İyi ki doğmuşum. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder