Pazartesi, Nisan 13, 2015

GÜZELLİK | Bir Kiehl's Hikayesi


Herkese merhaba!

Uzunca bir aradan sonra yeniden yazıyorum ve yazmayı, fotoğraf çekmeyi, bunları burada paylaşmayı inanılmaz özledim. Ne engel oldu derseniz, biraz yoğun iş temposu biraz azıcık kalan boş zamana sığdırılan kurs ve devamında gelen zor bir sınav ve biraz da sanırım hevesimi kaybetmiş ve uzunca bulamamış olmam. :o

Uzun arayı bozmak için bir kozmetik yazısı tercih ettim, ki ara en çok bu anlamda yaradı sanırım. Zira ürünleri hakkıyla değerlendirme şansım oldu. Bu yazının konukları cildimin son zamanlardaki en büyük destekçileri Kiehl's ürünleri.

İzmir'de yaşadığım için ve Kiehls'in hem İzmir'de mağazası olmadığı hem de internet satışı olmadığı için daha öncesinden ürünlerini tanıma şansım olmamıştı. Nasıl ulaşırım diye yanıt aramam da bir gün en yakın arkadaşımla otururken Midnight Recovery Concentrate'ini makyaj masasında görmemle ve elime sürdüğümde anda yarattığı şahane etkiyle başladı.


Sonrasında Kiehls'in internet sitesinde telefonla da sipariş verebildiğimi öğrendim ve cilt tipimi de bildiğim için mağaza yetkilisiyle telefonda cildime göre birkaç ürün belirledik. Esas konsültasyon içinse İstanbul veya Ankara'ya gitmeyi bekliyorum!

İlk bahsedeceğim Kiehl's Mindnigt Recovery Concantrate. Bu ürün için arı gibi çalışan gece bekçim desem abartmış olmam.<3 Bu yoğun çalışma sonrası sabah uyandığımda cildim daha taze, daha ferah, daha parlak oluyor. Üstelik üç ya da dört damla olarak tampon şeklinde sürüldüğü için oldukça da bereketli.


Yine bu ürünle aynı ekipten olan Mindingt Recovery Eye'ı henüz satın almadım. Siparişlerimle beraber deneme boy bazı ürünler de gönderilmişti ve içlerinde bu göz kremi de vardı. Yaklaşık bir aydır mini deneme ürününü kullanıyorum ve hala bitmedi. Vaatleri arasında torbalanmayı, siyah halkaları, ince çizgileri yok etme ve göz çevresini yenileme var ki hepsinden tam puan alır bana göre. Esas boyunu kesinlikle alacağım.


Son olaraksa Creamy Eye Treatment. Benim gibi neredeyse tüm yüz mimikleri göz çevresinde toplanmış biri için bu kremin adeta bir nem bombası olması avantaj. Ancak cildim tarafından emilmesi bir on dakika falan sürüyor. Eğer tam emilmemiş olursa da göz altıma sürdüğüm kapatıcım çizgilerde dolup birikme yapıyor. :o Bu durum sadece hafta içi sabahları apar topar hazırlanmak zorunda olduğumdan dezavantaj ancak nem vericiliği o kadar iyi ki o yüzden sanırım vazgeçemem de.

İşte böyle. Son zamanlarki favorilerim bunlar. Peki siz hangi ürünleri kullanıyorsunuz? Bu arada yazacak daha çok şey var. Ve bu üç ayın telafisini de yapacağım. O yüzden takipte kalın, sevgiler! :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder