Cumartesi, Haziran 20, 2015

GÜZELLİK | Favori 5 The Balm ürünüm


Herkese merhaba ve mutlu haftasonları!
Bu post'un misafirleri eğlenceli ambalajlarıyla ve temiz içerikleriyle her biri ayrı güzel beş favori The Balm ürünüm. Beşliyi oluştuturken biraz zorlandım çünkü The Balm'ım şimdiye kadar kullanıp da sevemediğim ürünü yok gibi. Belki ikinci bir liste de yaparım hatta çünkü çok sevdiğim allıklara, rujlara ve fırçalarına daha sıra gelmedi.

1) Put a Lid On It Far Bazı


İlk olarak bu baz. Hep bahsediyorum, cildim normalde alabildiğine kuru. Ancak göz kapaklarım da cildimden bağımsız olarak bir o kadar yağlı. Dolayısıyla baz sürmeden yaptığım göz makyajı ne kadar özenirsem özeneyim bir saat sonra ya göz kapaklarımdaki çizgilerde birikiyor, ya her bir tarafa bulaşıyor. Put a Lid on It bu anlamda benim kurtarıcım oldu. Memnun kalınca da başka bir markanın far bazını denemedim. 

Çok seviyorum çünkü, yaptığım göz makyajını ilk yapılmış hali gibi tüm gün sabitliyor. Biraz likit bir forma sahip ve göz kapağında kuruması bir beş dakika falan alıyor ama ben o tarafına pek takılmıyorum. Çünkü en pigmentsiz farları bile hakkıyla tüm gün taşıyor. Çabucak şekli şemali kaydığı için göz kapağıma süremediğim göz kalemlerimi bile dizginliyor.

2) Nude Dude Far PaletiBu paleti Gratis Anneler Günü indiriminde oldukça makul bir fiyata almıştım. Ve aslında Nude Tude alacakken tükendiği için Nude Dude'a yöneldim. Bir gözüm de hala Nude Tude'a ama bu durum, bu paletin hakkını yiyeceğim anlamına gelmez. :) 

Çünkü hem gece hem gündüz her makyajı kotaracak renk skalasına sahip. Pigmentasyon anlamında oldukça başarılı ve ben toz toz olup dağılma sorunu da yaşamadım. Favorileirm ise Firm, Faithful ve aslında koyu bir yeşil olup burada siyah çıkan Flerce. <3

3) Sexy Mama Pudra


En yeni The Balm ürünüm. Kendisi de yine bir indirim ganimeti. Renkli gibi görünse de trasnparan bir pudra ve makyajın en çok kusma yaptığı T bölgesini sabitlemede bence epey başarılı. Talc içermemesini de ayrıca sevdim. Çünkü Talc'un hem gözenek yaptığı, hem de akciğer kanserine neden olduğu söyleniyor. :o

4) Mary-Lou Manizer Aydınlatıcı


Bayıldığım ürün. Ama insanı vezir de eder rezil de :p Zira kararında uygulandığında taze ve ışıl ışıl bir bitiş verirken dozu kaçtığında yüze margarin sürülmüş etkisi yaratıp disko topuna döndürebilir. :o Ben genelde yelpaze fırçalarla uyguluyorum ancak küt bir fondöten fırçası da iyi sonuç veriyor. Yüzdeki artıları kararınca öne çıkarmak istiyorsanız ve toz bir ürün tercih edecekseniz alın derim.

5) Time Balm Makyaj Bazı


Ben gündelik hayatta yüzüme çok fazla makyaj yapmıyorum. Hele ki yaz aylarının gelmesiyle ihtiyaç duyduğum yerleri kapatıcı ile örtmek haricinde tenime başka bir baz ürün uygulamıyorum. Ama özel bir makyaj yapacaksam veya o gün tam teşekkül özenmek istediysem de makyajım tüm gün yüzümde taptaze kalsın istiyorum. Göz bölümü Put a Lid On It'e emanetken yüzde de Time Balm oldukça iyi iş çıkarıyor.

Benefit  Porefessional gibi gözenek küçültme etkisi yok. Ama yüze kadife gibi bir zemin hazırlıyor ve makyajı gün boyu sabit tutuyor. Ayrıca A, C ve E vitaminleri içeriyor. Daha önce sadece Clarins'in makyaj bazını kullanmış biri olarak Clarins'ten çok çok daha iyi diyebilirim. Ama namı alıp yürümüş Smashbox bazları da merak etmiyor değilim. 

Ben beş favorimi bu ürünlerle sınırlandırdım. Peki siz The Balm'ı seviyor musunuz ve favoriniz olan ürünü var mı?

Herkese çokça sevgiler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder