Salı, Haziran 16, 2015

GÜZELLİK | Geç bir keşfin hikayesi


Dikkat dikkat! Öncelikle belirtmeliyim ki bu yazı yüksek doz hayranlık içeriyor. Ve alışveriş dürtülerinizi depreştirip sizi yoldan çıkarabilir :p

Tüm bunların nedeni ise bir kapatıcı. Adını sıkça duyduğum, ancak "kurutuyor, kabuk kabul oluyor vs" gibi yorumlar sebebiyle de kuru cildimi göz önünde bulundurarak mesafeli durduğum o kapatıcı; Mac Pro Longwear.

Bu gibi yorumlar tanışmamızı bu vakte kadar uzattı. Ancak ben merakımı daha fazla bastıramadım ve bir gün MAC Alsancak'a girip kendisini almaya karar verdim. Bu riski alırken de nem bombası göz çevresi kremim Avakadolu Kiehl's'a güvendim. Benim aldığım renk NW 20. NW 15 ile kararsız kalmadım değil ama onu sanki daha kış aylarında tercih edebilirim gibi.


Ve pişman mıyım? Asla! Bir kere ne söylenilenler gibi çizgilere doluyor, ne göz çevremi kurutuyor, ne de kabuk kabuk bir görüntü alıyor. Aksine çok kuru bir cildim ve göz çevrem olmasına rağmen çok ideal, kabuk kabuk olmayan, kusmayan, kapatıcı var diye de bağırmayan bir örtücülük veriyor. Akşama kadar da sabah ilk sürdüğüm hali gibi kalıyor. Pudrayla sabitlesem nasıl olur bilemiyorum. Ve doğrusu ben o olaya yapay bir görüntü almaktan ve göz çevremi yormaktan çekindiğim için pek kalkışmıyorum.Bundan bir ay öncesine kadar üçüncü tüpüne geçtiğim Nars Radiant Creamy Concealer'la gül gibi geçinip gidiyordum. Ufak ufak çizgilere dolma yapmaya başlasa da dokusunu, kalıcılığını seviyordum. Hatta daha ekonomik bir ikamesi olsun diye Maybelline Affinitone kapatıcıyı da kadroya eklemiştim.

Evet onlar da vazgeçilmezim ve hep olacaklar. Ama bundan sonra kalbimin kraliçesi Mac Pro Longwear<3 Çünkü kendisi bana bir kapatıcıda aradığım her şeyi fazlasıyla verdi. Geç de olsa iyi ki tanışmışız!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder