Çarşamba, Temmuz 22, 2015

KOZMETİK | SÜR KAPAT

Hafta ortasından herkese merhaba! Bugünkü yazının konusu benim için makyajın olmazsa olmazları olan göz altı kapatıcıları. Aslında benim favorilerim belli ancak yine de bu konuda farklı ürün denemelere doyamadığımdan, her birinde ayrı hoşuma gidecek şey de -sanırım aradığım için- bulduğumdan bu bölme daha çok kalabalıklaşacak gibi :O


MAC Studio Finish Concealer

İlk sırada MAC Studio Finish Concealer var. Aslında bu ürünü alırken MAC'teki süper ilgili (!) makyaj artisti sağ olsun renkte epey yanıldım. Bu renk NW 25 tonu vebenim cildimden yaklaşık üç dört ton koyu. Çok bronzlaştığım ender zamanlar dışından kendisini corrector olarak kullanıyorum. Hele ki bir de uykusuzsam göz altlarımdaki renk bozukluklarından en ufak iz dahi bırakmıyor. Bu arada kuru ciltler için biraz zor bir ürün. Çok iyi bir nemlendiriciyle kullanılması gerekiyor.

Clarins Eclat Minute Instant Light

İyi uyuduysam, göz altlarımda yoğun değil yok gibi hafif bir örtücülük istiyorsam elim direk bu ürüne gidiyor. Günlük makyajlarımda sıkça kullandığım bu aydınlatıcı&kapatıcı örtücülük anlamında ortanın altında diyebilirim. Ama benim de en çok bu yapısı hoşuma gidiyor. O incecik yapısıyla çizgilere asla dolmamasına da bir sürü kalp. <3 Maybelline Affinitone Concealer

Bu kapatıcıyı alırken amacım kapatıcı bölmeme uygun fiyatlı bir seçenek de eklemekti. Bendeki rengi Nude Beige ve kendisini seviyorum. Ama asla correctorsuz kullanılmıyor. Yalnız başına uyguladığımda göz altlarımdaki kusurları daha çok göze batırıyor ama corrector ile de harikalar yaratıyor. Tabii likit yapısı ve göz çevresini de bu sebepten yormuyor olması nedeniyle. Ah bir de çizgilere dolmasa! Pudrayla sabitleyenler için sorun yok belki ama ben o olayı sevmiyorum. Göz altıma pudra kullanmaktan hoşlanmıyorum.

Nars Radiant Creamy Concealer

İşte buna bayılıyorum! Ve bu nedenle ikinci tüpüm de neredeyse bitmek üzere. Şu sıralar hafif bronzlaştığım için bendeki rengi Vanilla cildime açık kalıyor. Ve Radiant Creamy kapatıcı, sanırım yazı, teri, sıcağı hiç sevmeyip bunlar azıcık üstüne gidince kusma yapıyor. Olsun varsın; ben bu üç aylık nazına katlanıyorum. Çünkü bu özelliğinin dışında, o kadife dokusu, kapatıcılığı, kalıcılığı şahane!

MAC Prolongwear Cencealer

Biz bu efsaneyle şu yazıda bahsettiğim gibi biraz geç tanıştık. Kendisini alırken biraz endişeliydim çünkü kuru bir cildim vardı ve söylenen çoğu şeye göre bu ürün kuru cilde etmediğini bırakmıyordu. Şu açıdan doğru; çok iyi bir göz çevresi nemlendiricisiyle kullanılması gerekiyor. Ben Kiehl's Avakadolu Göz Kremi ile kullanıyorum ve çok memnunum. Çizgilere dolma asla yok, kalıcılık sabah ilk sürdüğünüz gibi, kapatıcılık deseniz göz altınıza dair ser veriyor sır vermiyor. Ben NW 20 rengini kullanıyorum ama kışa doğru sanırım NW 15'e geçerim. 

İşte benim  sevdiğim ve elimin sürekli gittiği kapatıcılar bu şekilde. Siz hangilerini severek kullanıyorsunuz?

Herkese çokça sevgiler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder