Pazar, Şubat 28, 2016

LIFESTYLE | Defter


Bu defteri kendime yılbaşı hediyesi olarak almıştım. Bazen böyle minik hediyeler alarak kendime motivasyon sağlamayı, kendimi şımartmayı çok sevdiğimden, defterlere ve kalemlere de ayrı bir düşkün olduğumdan kargonun yolunu günlerce beklemiştim.

Ve 2016'ya girerken dileklerim kadar eksiklerimi de sıralamıştım. Eksikleri tamamlayacak, dileklerimi gerçekleştirmeye çalışacak ve hepsini buraya yazarak yıl sonunda yine klasik bir sene değerlendirmesi yapacaktım.

Bunu yapmak da evet o kadar kolay bir şey değildi ama sanki bu defter benim işimi kolaylaştırırdı. Ki gerçekten öyle oldu. Henüz iki ay bitti ama ben bu defter sayesinde zamanın önemini daha iyi anlıyorum. O yüzden şimdilerde eskiden pek beceremediğim zamanı yönetme işini kotarmaya çalışıyorum. Aynı anda yapmak istediklerimi arta kalan zamanımda nasıl tamamlarım, bunun pratiğini yapıyorum.Arta kalan zaman diyorum çünkü vaktinin ve enerjisinin, çok büyük bir kısmını 9-6 arasında tüketen bir beyaz yakalıyım. Bu şekilde sabote olan haftamın beş gününü sabah dokuzda tavan enerjiyle açıp çoğu akşam bitap bir halde tamamlıyorum. Hayatım boyunca o çok önem verdiğim 'duygu'ya pek rastlayamıyor, beni nereye savurduğunu hala bilmediğim rutin sayesinde bazen kendimi robotmuşum gibi hissediyorum. Zaten robot gibi de davranmam 'gerekiyor' ve benim aradığım 'mutluluk' bence buralarda pek barınmıyor.Açılan boşluğu doldurmak istediğimde de eve geldiğimde bir köşede sızmak yerine, çayımı elime alıp bu bisikletli kapağı aralıyorum ve o yorgunluk hissim kolayca yok olabiliyor. Tekrar gezeceğim yerleri, yapabilmek için can attıklarımı, planlamanın güzelliğini hatırlamak bana iyi geliyor. Yazıp üstünü çizmek, köşesine tik atabilmek, 9-6 dışında da var olan hayata sığdıracak başka şeyler yaratmak ve bu anlamda ufak ufak şeyler başarmak gerçekten mutluluk veriyor.

Eğer siz de rutinden sebep motivasyon eksikliği duyuyorsanız, başka alanlar yaratmak için vakitsizliği bahane edip bir yandan da size adım attıracak 'o şeyi' arıyorsanız belki size de iyi gelebilir böyle bir ajanda. Nerede satıldığını merak ederseniz de tatlı tasarımcısı Ezel Hanım satışlarını Instagram üzerinden yapıyor 'ezelins' kullanıcı adıyla. İşte böyle.

Herkese mutlu pazarlar!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder