Pazar, Mart 06, 2016

KOZMETİK | Nars Radıant Creamy Concealer İncelemesiHerkese merhaba;

Bu defa üst üste iki kapatıcı yazısı denk geldi ama bu kapatıcıyı yorumlamak için biraz geç kaldığımı fark ettim. Ki kendisiyle biraz gelgitli bir ilişkimiz de vardı. O yüzden fikirlerimin tam olarak oturmasını bekleyip detaylardan bahsetmek istedim.

Önce Nars Radiant Creamy kapatıcıyı satın alma hikayemden bahsedeyim. Bundan üç sene falan önceydi. Her şey makyaja olan ilgim yeni yeni artmaya başlıyorken ve yavaş yavaş kendi çapında bir koleksiyoner olma yolunda ilerlerken Sephora'da bir Nars make up artistiyle karşılaşmamla başladı. Çok ilgili ve bilgili bir hanımdı ki zaten bana bu kapatıcıyla beraber şimdiye kadar hayatımda gördüğüm en başarılı fondöteni de sattı. (Onu da yakında yazacağım.)O günden sonra Nars Radiant Creamy kapatıcıyı sürekli kullandım ve her geçen gün daha çok sevmeye başladım. Kremsi yapısı, aydınlık veriyor olması, orta derecede kapatıcılığı benim ihtiyaçlarımı karşılıyordu. Bu şekilde ilk tüpümü bitirdim.

Ancak ikinci tüpe geçtiğimde bir şeylerin eskisi gibi gitmediğini fark ettim. Eskiden asla yaşamadığım bir çizgilenme problemi oluşmuştu. İlk olarak yapısının değiştiğini düşündüm ve bir süre bu kapatıcıya küstüm. Ama sonra sonra anladım ki sorun kullandığım göz çevresi kremimden kaynaklanıyor. Kiehl's'in meşhur Avokadolu Göz Kremi evet çok sevdiğim bir ürün, ancak bu kapatıcıyla yapıları uyuşmuyor. En azından benim cildimde böyle. Makyajdan önce göz çevremi bu kremle nemlendirdiysem göz çevrem Nars Radiant Creamy Concealer'ı kusuyor, çizgi çizgi oluşuyor. 

Ben ikisi de çok sevdiğim ürünler olduğu için ikisinden de vazgeçmedim. Ama artık ikisini bir arada, aynı günlerde kullanmıyorum. O yüzden de bu kapatıcıyla yeniden barıştım ve son zamanlarda sık sık kullanıyorum. Hatta pek çok arkadaşıma da önerdim ve onların da fikirlerini sorduğumda hiçbirinden olumsuz bir yorum duymadım. :)Eğer kremsi yapıda, göz çevresini kurutmayan, kapatıcı ve aynı zamanda aydınlatıcı görevi de gören bir kapatıcı arıyorsanız siz de bakabilirsiniz. Bu arada Nars kendi mağazaları dışında Sephoralar'da satılıyor. Yaşadığı şehirde Sephora veya Nars bulunmayanlar ise makyajtrendi.com'dan ulaşabilir.

Herkese çokça sevgiler ve mutlu haftalar!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder