Pazar, Mart 20, 2016

KOZMETİK | Şubat FavorileriHerkese merhaba ve mutlu, huzurlu haftalar!

Bu seriye ne zamandır başlamayı çok istiyordum ve geçen ay biraz geç kalınca Şubat ayından devam ederim dedim. Tabii ülkemizde huzur ve moral namına hiçbir şey kalmadığı için bu zamana kadar da sarktı. Evet, neredeyse Mart sonu gelecek ancak ben geç de olsa Şubat favorilerini paylaşmak istedim.

1) Cumlaude Lab Sunlaude Hydra 50+

Cildim çok beyaz olduğu için, aynı zamanda çillenip, lekelenmeye müsait olduğu için ve tabii en önemlisi de sağlık için ben güneş kendini belli eder etmez günlük rutinime güneş kremini dahil ediyorum. Bu güneş kremini de uzun bir süredir kullanıyorum ve çok memnunum. Şubat ayı boyunca güneş kendini beklenenden fazla gösterdiğinden bu ürün bu ay en sık kullandıklarımdan biri oldu.
Yüzde sivilcelenme yapmıyor, sürünce yüzü bembeyaz yapmıyor ve kuru ciltler için olmasına rağmen nemlendirici ama hafif bir yapısı var. Eğer böyle bir güneş kremi arıyorsanız Cumlaude Lab'a turuncukasa.com'dan ulaşabilirsiniz.


2) Loreal Lumi Magique Makyaj Bazı

Bazen baz bazen aydınlatıcı. Bu bazı Şubat boyunca her iki şekilde de sıkça kullandım. Baz olarak en güzel yüzümün zeminine tamamen uygulayarak değil de fondötenlerime veya BB kremime karıştırarak alıyorum. Bu şekilde hem koyu gelen ürünlerin rengini biraz kırıyor hem de makyajın kalıcılığını arttırıyor. Aydınlatıcı olarak kullanınca da bence gayet başarılı.

3) Yves Rocher Nourishing Lip Balm

Yves Rocher neden çok şahane bazı ürünlerinin devamını üretmiyor bilmiyorum ama gördüğüm her mağazasına bitirdiğim bu Nourishing Lip Balm'ı bulabilme umuduyla giriyorum. Bir kış boyunca kupkuru dudaklarımı şahane bir şekilde nemlendirdi ve gece uyurken sürdüğümde dudaklarım sabaha pamuk gibiydi. Umarım tekrar üretime girer ve uygun fiyatı sebebiyle de (ben 6.90'a almıştım) bu defa birkaç tane stoklayabilrim.4) Rimmel London Match Perfection Kapatıcı

Bu üründen daha önce şu yazımda uzun uzun bahsetmiştim ve bir ürün nasıl hem bu kadar uygun fiyatlı olup hem de bu kadar başarılı olur bilmiyorum. Ama Match Perfection öyle bir kapatıcı ve Şubat boyunca elimden düşürmedim. Asla çizgilere dolmaması, kurutmaması, kabuk kabuk durmaması, aydınlık yapısı, kalıcılığı, uygun fiyatı... Gerçekten bu özelliklerin hepsine sahip ve pek çok high end ürüne taş çıkarır. İlk bulduğunuz Watsons'tan alın, aldırın!


5) MAC Fluidline Blacktrack Eyeliner

En sevdiğim eyeliner. Bundan da yine şuradaki yazımda bahsetmiştim. Kolay sürümünü, kolay çıkmasını, siyahlığını ve göz içimden kolay kolay akmamasını çok seviyorum. Şubat boyunca sanırım hemen her gün kullandım.


6) Sephora Atomic Volume Maskara

Bir Sephora indirimden kaptığım bu maskarayı çok seviyorum. Üstelik uzun zamandır kullanmama rağmen de epey bereketli ve içi hala dolu. <3 Evet belki biraz akıyor ama kirpikleri tek tek ayırıp dolgunlaştırıyor. Ve dolgunlaştıran maskaralar her daim favorim olduğundan, akma kısmı çok abartı boyutta olmadığı için görmezden geliyorum.
Ancak bu da mı devamı gelmeyen bir ürün yoksa ben mi gittiğim Sephoralar'da göremiyorum bilemiyorum. Gören duyan varsa ve dolgun kirpik seviyorsa alsın, buradan hangi Sephora'da bulduğunu bana da haber vermeyi unutmasın. :)

Herkese huzur dolu günler ve çokça sevgiler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder