Pazartesi, Haziran 13, 2016

KOZMETİK | Mayıs Favorileri


Herkese merhaba!

Aslında bu yazıyı Haziran başında yayınlamayı planlıyordum ancak yaşadığım sağlık sorunu sebebiyle biraz gecikti. Ama daha fazla da geciktirmek istemedim ve Mayıs favorilerimi bu yazıda topladım. 
Öncelikle Mayıs ayı benim için makyajda sadeleştiğim bir ay oldu. Ve bundan sonra da Ekim'e kadar falan genel hatlarla bu şekilde olacak. :) Çünkü ben havalar ısınınca ten ürünlerinden genelde uzaklaşıyorum. Özel makyajlar dışında onların pabucunu dama atıyor, daha çok bronzerlarla, allıklarla ve aydınlatıcılarla yakınlaşıyorum. Bu ay en çok kullandığım ürünlere gelince;

1) MAC Mineralize Kapatıcı: Bu aslında benim çok sevdiğim bir kapatıcı, Örtücülüğü çok güzel ve nem veren bir yapısı var. Ancak tek sorunu çizgilere biraz fazla dolması. Ben kuru cildim sebebiyle pudrayla sabitleme yapmayı pek sevmiyorum. Ancak bu ay bir yöntem keşfettim ki çizgilere en az bu şekilde doluyor; o da parmaklarla uygulamak. Tene en iyi  bu şekilde oturuyor MAC Mineralize. 

2) Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti: Uygun fiyata (sanıyorum indirimsiz 22 TL) alınabilecek en iyi far paletlerinden biri bence bu palet. Evet biraz tozutma ve dökülme yapıyor ancak hangisi yapmıyor ki. Mayıs ayı boyunca göz makyajım da genelde değişmedi. Sol üstteki iki tondan açık olanı göz pınarlarımda ve kaş altımda, daha pembemsi olanı da gözümün katlanma bölgesinde sürekli kullandım. Biraz da göz içimi MAC Blacktrack'le belirginleştirdim, biraz da maskara; göz makyajım tamamdı!3) Maybelline Lash Sensational Maskara: Sanırım Mayıs boyunca bundan başka maskara kullanmadım. Çünkü çok ama çok seviyorum! Benim bir maskarada aradığım tüm özelliklere sahip ve fiyatı da (indirimsiz hali 21 TL diye hatırlıyorum) performansına göre çok uygun. Eğer siz de hem uygun fiyatlı, hem akıp bulaşmayan, hem de kirpikleri dolgunlaştırıp uzatan bir maskara arıyorsanız bakmanızı öneririm.

4) Wet N Wild Kaş Maskarası: Kaş maskarası kullanmayı sanırım bu ay her gün yaptım ve tam anlamıyla alışkanlık haline getirdim. Wet n Wild'in bu sabitleme maskarasını da sevdim, kaşlarımda dökülme yapmadı ve tüm gün sabit kalmalarını sağlıyor.5) Note Bronzing Powder: Bu bronzer'ı çok seviyorum ve yine Mayıs boyunca elim en çok bu ürüne gitti. Ten makyajının eksikliğini hiç hissettirmiyor, çok doğal bir renk veriyor, oldukça pigmentli, kalıcı, turunculuk ve sim içermiyor; üstelik de şahane kokuyor. Bendeki 30 numarası ve yüzde elli indirimle 15 TL'ye almıştım. Bronzer arayışındaysanız yine bu ürüne de bakmanızı öneririm.

6) Yves Rocher Radiant Lip Crayon: Nemlendiricimi alırken yanında hediye olarak verilen bu ruja bayıldım. Tam benim sevdiğim gibi. Hem tonu çok doğal, hem nem veriyor, hem de oldukça kalıcı. Çantamın demirbaşlarından oldu bile!

Benim Mayıs favorilerim bu şekildeydi. Siz Mayıs boyunca ve son zamanlarda en çok hangi ürünleri kullandınız?

Herkese çokça sevgiler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder