Salı, Temmuz 05, 2016

KOZMETİK | Urban Decay Naked 2 Far PaletiHerkese merhaba!

Bugünkü sizlere ne zamandır yazmayı ertelediğim ancak çok severek kullandığım Urban Decay Naked 2 Far Paleti'nden bahsedeceğim. Benim bu paletle tanışmam aslında biraz sürprizli oldu. Ne zamandır Urban Decay standlarında Naked paletlere bakıp hangisini alacağım konusunda kararsız kalıyorken yakın arkadaşım Esra'dan bir gün bir mesaj geldi.

Kendisi Naked 2'yi satın aldığı halde hassas cilt yapısı nedeniyle ilk kullanımda cildi reaksiyon göstermiş, o da paleti bana hediye etmek istemişti. Onun için çok üzüldüm çünkü kendisi de sıkı bir kozmetiksever, ama böyle tatlı bir hediye karşısında sevinmemek de imkansızdı. Ayrıca bende böyle olumsuz bir reaksiyon yaratmadı. Ancak almayı düşünüyorsanız  ilk önce önlem amaçlı denemenizi öneririm. 
Dediğim gibi paletin renklerini zaten çok beğeniyordum. Sadece Naked 3 mü Naked 2 mi kararsızlık yaşıyordum ancak Naked 2'yi hediye aldığım günden beri bayılarak kullandığımı söylemeliyim.

Öncelikle ben pigmentasyon anlamında henüz bu kadar başarılı farlar görmedim. Baz kullanmadan bile renklerini inanılmaz güzel veriyorlar ve uzun süre de kalıcılar. Bazla kullanınca ise iyice efsaneleşiyorlar. Özel bir makyaj yapacaksam ya da makyajımın tüm gün asla bozulmamasını istiyorsam elim kesinlikle başka bir palete gitmiyor.Renk skalası anlamında toprak tonlarının hakim olduğu bu palet hem gece hem gündüz makyajı için gayet yeterli. Sol başta yer alan Foxy rengi gördüğüm en güzel göz kapağı eşitleyici farlardan. Yine onun yanındaki Half Baked, Bootycall ve Chopper gündüz makyajımda en çok kullandığım renkler.
Gece makyajı için ise genelde en sağlarda geziniyorum. Suspect, Ydk, Busted ve Blackout en favori renklerim. 

Ben açıkçası bu paleti kullanmaya doyamıyorum ve siz de toprak tonlarında bir palet arıyorsanız, 200 TL civari bir bütçe ayırmak da  külfet gelmeyecekse başka bir şeye bakmayın, direk alın geçin derim. Benim gözüm şimdilerde Naked 3'de. İlk Sephora indirimde bu defa hiç kararsızlık yaşamadan direk onu sepete atacağım. <3

Herkese mutlu bayramlar ve çokça sevgiler!

Burcu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder