Cumartesi, Ağustos 06, 2016

KOZMETİK | Haziran Temmuz FavorileriHerkese merhaba;

Normalde favoriler yazılarını her ay atlamamaya çalışıyorum ancak bu defa iki ayı birleştirdim. Çünkü mevsim sebebiyle kullandığım ürünlerde epey azalmaya gittim. Bu yaz sıcaklarında hiçbir ten ürününe, yoğun göz makyajına, ağır makyaja asla tahammülüm olmuyor ve cildim de bu sayede dinleniyor. Ayrıca sabahları makyaj yapma süremde epey kısalmış durumda ki son zamanlarda bu durum epey işime geliyor. :) Son iki aydır elimin en çok gittiği ürünlere gelince;1)Note Mineral Concealer: Kapatıcı olarak son iki aydır en çok bunu kullanıyorum diyebilirim. Bu kapatıcıyla ilgili yazdığım detaylı yazıda göz çevremi biraz kuruttuğundan bahsetmiştim ancak yaz sebebiyle cildim şu aralar daha karmaya dönük. O sebeple kurutma sorunu yaşamıyorum. Uygularken de nemli bir süngerden yardım alıyorum ve bu şekilde hem daha doğal duruyor hem de çizgilere dolmuyor.

2) Maybelline Color Tattoo 24hr-On and On Bronze: Krem farları hele ki yazın inanılmaz pratik buluyorum. Maybelline'nin Color Tattoo serisi renkleriyle ve kalıcılığıyla çok başarılı ancak içlerinde benim bebeğim On and On Bronze.<3 En favori farlarımdan, günlük makyajda da gece makyajında da kurtarıcı!

3) Sephora Glitterguard Eyeshadow Primer 24hr: Yağlı göz kapaklarım sebebiyle far bazı olmadan göz makyajı yapamıyorum. Dağılmayı önlemesinin yanı sıra far bazları, ürünlerin pigmentini daha iyi vermesini sağlıyor. Bu nedenle benim demirbaş malzemelerimden ve Sephora indirimden aldığım bu bazı da çok sevdim. Siz de indirimde görürseniz kaçırmayın, çünkü 10 TL gibi bir fiyata satın aldım ve o fiyata  performansı gayet iyi. 

4) Maybelline Lash Sensational Maskara: Sanırım en favori uygun fiyatlı maskaram. Tek kusuru kirpiklerden biraz zor çıkıyor ama akmıyor, bulaşmıyor ve kirpikleri çok iyi dolgunlaştırıyor. Alın, aldırın! <35) Loreal Color Riche 640 Erotique Ruj: Bu rujdan da yine şuradaki yazımda detaylı olarak bahsetmiştim. Ben aldığımdan bu yana çok severek kullanıyor ve elimden düşürmüyorum. Gül kurusu kiremit karışımı, mis kokulu şahane bir nude. Ve bence yakışmayacağı ten yok! <3

6) Perricone MD No Blush Blush: Bu ürünle ilgili çok fazla detay vermeyeceğim çünkü detaylı bir yazı yazacağım.<3 Favorim olmasının o kadar çok sebebi var ki... <3

Şimdilik benden bu kadar.

Herkese çokça sevgiler,

Burcu,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder