Pazar, Ekim 16, 2016

KOZMETİK | H&M Makyaj SüngeriHerkese merhaba!

Bu defa ara epey açıldı ve yaklaşık bir aydır yazamıyorum. Ancak düğün koşturması, balayı ve sonrasındaki mahmurluk bitti; bir ayın acısını çıkaracak epey de ürün ve yazı biriktirdim! <3

Açılışı H&M makyaj süngeriyle yapmak istedim. Zira bu ürün Beauty Blender'a muadil gösteriliyordu ve haliyle yok satıyordu. Ben de uzun bir süre her gittiğim H&M'de aradım ancak hiçbirinde bulamadım. 
Umudumu kesmiştim ki Ankara Podium H&M'de enerjimin son damlalarıyla ev dekorasyonu için 'home' bölümünü ararken bakmadan geçmeyeyim diye kozmetik reyonuna da uğradım. Süngerleri de görünce hemen satın aldım ve itiraf ediyorum, mağaza stokları o gün benim sayemde bitmiş olabilir. Eş dost, kardeş, yedek, stok derken sadece iki ürün bırakmıştım. :O Neyse ki 7 TL gibi uygun bir fiyata satılıyor.Performansına gelince. Beauty Blender'a muadil denildiğinden ben bu ürünün paketini çok olumlu açtım. Başarılı çıkacağından neredeyse çok emindim. Kötü bir sünger mi, değil. Hatta yıkanınca şişmesi, taş gibi değil yeteri kadar yumuşak olması ve uygun fiyatı olumlu yönleri. Ama bence Beauty Blender'a tam olarak muadil değil. Bir kere Beauty Blender bu kadar fazla ürün emmiyor. Bu sünger kullandığım pek çok ten ürününü güzel uygulamamı sağlıyor evet ama eğer normalde kullandığımın iki katı kadar ürün kullanırsam. Az bir ürünle uygularsanız ürünün yüzünüzde değil süngerde olduğunu görüyorsunuz ki ben bu yönünü hiç sevmedim. 

Bana göre bu sünger 7 TL'ye satın alınacak ortalama bir sünger ve şişirildiği kadar da başarılı değil. Uygun fiyatlı olup daha başarılısı var mı; bence Yves Rocher. O da biraz zor bulunuyor ama Beauty Blender'a kesinlikle çok daha fazla benziyor.

Şimdilik anlatacaklarım bu kadar.

Herkese çokça sevgiler!

Burcu,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder