Pazar, Ekim 23, 2016

KOZMETİK | MAC Studio Fix Fluid Fondöten


Herkese merhaba!

Bugün sizlere MAC'in en popüler ürünlerinden biri olan Studio Fix Fluid fondötenden bahsedeceğim. Normalde fondöten seçerken biraz titiz davranıp cildime en uygun rengi seçmeye, önce mağazada tüm yüzüme uygulatıp o ürünle bir tam gün geçirmeye ve cilt tipime uyup uymamasına dikkat ediyorum. Ancak bu fondöteni biraz ani bir şekilde edindim ve bunlara pek dikkat etmedim.

MAC'de nikah makyajımın yapıldığı gün anneme uygulanan bu fondötenin duruşunu ve kapatıcılığını çok sevince satın almayı kafama koymuştum. Renk olarak bir sıkıntı zaten yaşamazdım; zira MAC'de NW20'yim. Ancak yapı olarak karma/yağlı cilt fondöteni olduğunu biliyordum ve 'bir çaresini buluruz artık' deyip aldım. :O :)

Bir çaresini buldum mu? Kendimce evet. Çünkü bu fondöten gerçekten benim gibi kuru ciltlilere göre bir fondöten değil. Ancak kapatıcılığı ve duruşu o kadar güzel ki ben o yüzden bu yönünü görmezden geldim. Nasıl uyguladığıma gelince. Bence bu fondöteni en iyi uygulama şekli kesinlikle nemli bir sünger ya da kabuki fırçalar. Benim denediğim kadarıyla en iyi bu şekilde cilde oturuyor. 
Kuru olan cildimi daha da cayır cayır kurutmaması için yaptığım şey ise uygulayacağım kadar fondötene bir ya da iki damla serum damlatmak. Bu şekilde hem kuru cilde daha uygun hale geliyor hem de doğal mat bitişli halindense daha satin bir bitiş veriyor. Ben Kiehl's Midnight Recovery Concentrate serumu damlatıyordum. Ancak son zamanlarda yine Kiehls'in gündüz serumu olan Daily Reviving Concentrate'yi kullanıyorum. Gayet de memnunum.

Kalıcılık anlamında nasıl olduğuna gelince. Çok ama çok kalıcı bir fondöten.Uzun saatler kalsa dahi akmıyor, bulaşmıyor, yüzde ağırlık, oksitlenme yapmıyor. Çok az bir miktarı tüm yüze yetiyor. Orta kapatıcılıkta olduğu söyleniyor ancak bence kesinlikle yüksek kapatıcılık sağlayan bir ürün. Bunların yanı sıra SPF 15 koruma faktörü içeriyor. Fiyatı ise 96 TL idi.

Ciltteki leke, sivilce izi vs. gibi şeylerden şikayetçiyseniz, özel günleriniz için kullanacağınız bir fondöten arıyorsanız, ya da şahane özelliklerinden sebep yağlı/karma cilt fondöteni oluşunu da bir şekilde görmezden gelirim diyorsanız bu fondötene bakabilirsiniz. <3 

Şimdilik anlatacaklarım bu kadar.

Herkes mutlu haftalar ve çokça sevgiler! <3

Burcu,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder