Pazar, Şubat 12, 2017

KOZMETİK | Acil Durum Makyaj ÇantasıHerkese merhaba!

Bu yazı biraz makyajı ne kadar severse sevsin çok vakti olmadığında durumu kurtarmak isteyenler, biraz da üç beş ürünüm olsun bana uzun süre yetsin diyenler için. :)
Benim de çok vaktim olmayan durumlarda elimin sıkça gittiği ürünlerden oluşan acil durum makyaj çantamda en önemli nokta ürünlerin işlevselliği ve olabildiğince az aksesuar vs. gerektirmesi. Bir de minimum ebatta olmaları, çünkü bazen çantama atıp çıkmam da gerekebiliyor.

Peki ben bu makyaj çantasındakileri en çok ne zaman kullanıyorum; genelde hafta içleri. Hem pratik ve doğal bir makyaj oluyor; bir de zaten sabah yedide smokey eye'lar kontürler pek olmuyor. :)

İlk olarak fondöten yerine tercihim BB krem. Physicians Formula'nın bu Super BB kremini uzun zamandır kullanıyorum ve çok memnunum. Hızlı hızlı parmaklarımla uyguluyorum ve günlük ten makyajı ihtiyacım karşılandı; cilt tonum eşitlendi, yüzüm sağlıklı bir görünüm kazandı!

Sonrasında kapatıcıya geçecek olursak. Yine günlük kullanıma uygun, çok yoğun bir yapısı olmayan, sürümü kolay MAC Mineralize kapatıcıyı kullanıyorum. Doğal bir görünüm için olabildiğince az sürüyorum.

Gözler için bazdı şuydu buydu uğraşmak istemiyorum. Bu durumda hızlı hızlı sürebileceğim, beni fırça taşımak zorunda bırakmayacak, kalıcı bir krem far tam bir kurtarıcı. İşte benim için o far Maybelline Color Tattoo On and On Bronze. Uygulaması çok kolay, üstelik uğraşılmış da yapılmış göz makyajı görüntüsü veriyor. :p <3Fardan sonra kirpik diplerimi siyah bir göz kalemi ile belirginleştiriyorum. Burada da benim için en önemli kıstas akmaması. Favorimse MAC Technakohl Eyeliner'lardan Graphblack rengi. Simsiyah ve asla akmıyor.

Maskarada tercihim genelde ufak boyutlu olanlar ya da seyahat boylar. Dior Iconic Overcurl hem kolay taşınmasıyla hem kalıcılığıyla hem de kirpikleri dolgunlaştırıp kıvırmasıyla favorilerimden.Ve allığa geçiyorum. Allıkta da yine fırçaya ihtiyaç duymamam gerek; o sebeple likit bir allık seçiyorum. Perricone MD No Blush Blush minicik şişesiyle hem çantamda çok az alan kaplıyor hem de görüp görülebilecek en doğal pembe yanak görünümlerinden birini veriyor.

Son olarak ruja geçiyorum. Yine kolay sürümlü, nem veren ve doğal bir tona sahip olan bir ruj tercih ediyorum. Benim kurtarıcım bu noktada Yves Rocher Radiant Lip Crayon. Lip balm'dan hallice, çok tatlı bir rengi var. <3

Benim bugün bahsedeceklerim bu kadar. Umarım okurken keyif almışsınızdır umarım bahsettiğim ürünler işinize yarar. :)

Herkese çokça sevgiler!

Burcu,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder