Cumartesi, Şubat 04, 2017

KOZMETİK | Lancome Effacernes KapatıcıHerkese merhaba!

Şimdi yine benim için çok keyifli şeylerden birini yapacağım; keşfettiğim bir kapatıcıdan bahsedeceğim. :) Ve bunu uzun uzun, tadını çıkara çıkara yapacağım çünkü keşfettiğim şahane bir ürün. Girişini böyle poziitif yaptığım Lancome Effacernes'ı daha detaylı anlatacak olursam.

Öncelikle Effacernes'i uzun bir süredir kullanıyorum. Ve bu süre içinde farklı iklimde farklı uygulama yöntemleriyle denedim. Bu kadar çok sevmemin en büyük nedeni olarak da hiçbirinden olumsuz sonuç almadım.

Daha da açacak olursam yakın bir süre önce İzmir'den Ankara'ya taşındım ve adaptasyonda cildim de epey zorlandı. Hatta kuru ve sert iklim şartları bazı ürünlerde değişikliğe gitmeme neden oldu. Ama bu kapatıcı beni yarı yolda bırakmadı. Bırakmadığı gibi elimden düşmüyor! <3İlk olarak özetle şunu söyleyeyim; kurutmayan MAC Pro Longwear gibi düşünün. :) Kapatıcılık aynı onun gibi yüksek, kalıcılık yine aynı şekilde; gün boyu sabitlemeden bile yerinden kıpırdamayan bir ürün, oksitlenme, koyulaşma vs. gibi bir problem yok, ambalajı gayet hijyenik ve küçücük bir miktar uygulama için yeterli oluyor. 

Uygulama yöntemine gelince. Makyaj süngeriyle, parmaklarla, fırçayla her şeyle denedim ve hiçbiri için diğerinden iyi diyemiyorum; zira her türlü çok iyi uygulanabiliyor. Günlük kullandığım ürünlerde SPF özelliği olmasını önemsediğimden SPF 30 içermesi de benim için önemli bir artı. Çizgilere dolma meselesine gelince; kararında uygulanırsa zaten göz çevresinde varlığını belli bile etmeyen bir kapatıcı ve çizgilere dolma yapmıyor. Ancak belirtmeliyim ki bu kapatıcı tam bir kuru cilt kapatıcısı. Yoğun yapısına ve yüksek kapatıcılığına rağmen göz çevresini asla kurutmamak ve kutusunun arkasında yazdığı gibi yumuşatıp nem vermek vaadleri arasında . Dolayısıyla yağlı karma ciltler pek sevmeyebilir. 

Benim gibi kuru ciltliler ya da normal ciltliler ise bayılabilir. 'High-end' bir kapatıcı arıyorsanız, hatta bir tane kapatıcı olsun güzel olsun diyorsanız direkt bakın derim. Çok seveceğinizi düşünüyorum, hatta eğer alıp kullanırsanız sizin de yorumlarınızı bekliyorum. :)

Benim anlatacaklarım şimdilik bu kadar!

Herkese çokça sevgiler!

Burcu,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder