Çarşamba, Şubat 22, 2017

KOZMETİK | MAC Prep+Prime Highlighter Aydınlatıcı Kalem


Herkese merhaba!

Yine uzunca zamandır kullanıp çok sevdiğim bir kapatıcı yazısıyla karşınızdayım! Aslında bu ürüne kapatıcı demek ne kadar doğru bilmiyorum; zira ürün adı aydınlatıcı olarak geçiyor. Bana kalırsa her iki özelliğe de sahip. Hem aydınlatıcı, ama aynı zamanda da kapatıcı. 

İlk olarak söylemem gerekirse bu tarz aydınlatıcı/kapatıcılara biraz önyargılıydım. Çünkü dışarıdan bakınca hem gramaj olarak az görünüyorlardı, hem de ne bileyim; çok fazla kapatmazlar, örtmezler gibilerdi. Ancak MAC Prep+Prime Highlighter çoğu artısıyla bu konudaki önyargımı kırdı. Nasıl kırdığına gelince. Öncelikle yapısı incecik. Uygulandığında göz altları kapatıcı veya aydınlatıcı yokmuş gibi aydınlık görünüyor ki benim en sevdiğim görünüm. Var olan ama yok gibi duran.:) <3
Ve bu kadar ince yapısına rağmen kusurları da ön plana çıkarmıyor. Aksine ben göz altlarıma corrector kullanmaya gerek kalmadan rahatlıkla uygulayabiliyorum. Çizgilere dolmama konusunda da yine oldukça iyi. Tabii bu biraz da hafif yapısından kaynaklanıyor. Çizgilere dolmamasının yanında göz çevresinde kuruma, pullanma vs. yapmıyor. Bu arada bendeki rengi pembe alt tonlu olan Radiant Rose.

Sanırım bu ürünle ilgili söyleyeceğim kötü bir şey yok. Bir olabilirse yine gramajı derim. 3.6 ml'lik bir ürün ve biraz daha fazla olabilir. Onun dışında özellikle hafif ürün sevenler ve göz çevresi çok problemli omayanlar için gayet iyi bir aydınlatıcı/kapatıcı.

Benim anlatacaklarım şimdilik bu kadar. 

Herkese çokça sevgiler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder