Cumartesi, Mart 25, 2017

KOZMETİK | Uygun Fiyatlı Ürünlerle Üniversite Makyaj Çantası



Herkese merhaba!

Bugünkü yazıda üniversite makyaj çantası oluşturacağız. Kendi üniversite yıllarımda kullandığım ürünlerden yola çıkarak hazırladığım bu makyaj çantasında çoğu ürün uygun fiyatlı. Olmayanlar da indirim döneminde gayet makul bir fiyata düşüyor.

Öncelikle bana göre üniversite makyajı nasıl olmalı, ben neler yapıyordum kısaca ondan bahsedeceğim; sonrasında ise ürünlere geçiyorum! :)

Ben makyaj yapmaya sanırım tam anlamıyla üniversitede başladım. Çok çok sevmeme ve uzun yıllar annemi makyaj yaparken pür dikkat izlememe rağmen lise yıllarında üç temel makyaj malzemem vardı. Pembe tonlu bir allık, siyah göz kalemi ve bizim dönemimizin efsanesi Nivea Cherry Lipstick. :) İyi ki de böyle yapıyormuşum, zira dış faktörlerle fazla yorulmamış, duru bir cildin önemi yıllar geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. 



Üniversiteye başlamamla beraber bu ürünlere birkaç ekleme yaptım. Neydi bunlar? Yoğunluk veren simsiyah bir maskara, göz altları için çok yoğun olmayan bir kapatıcı, nude tonlarda bir ruj ve yine hafif yapıda bir pudra. Fondöten asla kullanmadım. BB kremler zaten o zaman yoktu. Ama ah o Sephora Mineral Pudra'nın dili olsa da konuşsa! :) Sanırım üç dört kutu bitirmişimdir. Ne çok severdim!

Lafı daha fazla uzatmadan; şimdi olsa nasıl bir makyaj çantası oluştururdum, bu anlamda bir arayışı olanlara öğrenci bütçesini de hesaba katarak neler öneririm, o kısma geçiyorum.

Amacımız sade bir makyaj yapmak ve canlı, sağlıklı, doğal bir görünüm elde etmek. Ve bu yaptığımız makyajı her gün, her ne olursa olsun, ne kadar yorgun olursak olalım temizlemek. İlk olarak kullanacağımız ten ürünleriyle başlayacak olursak;



Kendi zamanımda kullandığım gibi pudra değil de çok amaçlı bir BB krem seçtim. Pure Beauty'nin bu Multi-Function BB kremi hem ciltte güzel bir renk eşitliği sağlıyor, hem orta kapatıcılıkta ve ciltle çabucak bütünleşiyor hem de SPF 42 içeriyor. Kapatıcı ise Loreal True Match. Yine orta kapatıcılıkta hafif pudralı bir ürün ve sabitleme gerektirmiyor. Yani hem göz altlarımızı güzelce örttük hem de ekstradan sabitlemek için bir pudra almamıza gerek kalmadı!



Yine tenden devam edecek olursak. Yanakları biraz renklendirmek, yüzü biraz boyutlandırmak ve aydınlatmak için bu üç ürünü seçtim. The Balm'ın Stainiac adlı pembe tonlarındaki krem allığı hem yanaklarda çok doğal duruyor hem istenildiği takdirde dudaklarda da kullanılabilir. Bronzer olarak uygun fiyatlı en iyi bronzerlardan H&M Bronzing Powder. Aydınlatıcı ise elbette ki uygun/pahalı tüm aydınlatıcıların atası The Balm Mary Lou Manizer. <3 Bu üçlüyle yanaklarda da işlem tamam!



Gözlere geldiğimizde. Bu çantaya bir far paleti eklemedim. Bence gerek de yok. Bronzer'ımız ve aydınlatıcımız far ihtiyacımız pekala karşılar. :) Maskara olarak uygun fiyatlı en sevdiğim maskara Essence I love extreme, göz kalemi ise Avon'un Big Daring koyu kahverengi göz kalemi.



Ve son olarak dudaklar. Her zaman olduğu gibi üniversite makyaj çantasında da nude'dan yanayım. Maybelline Color Sensational serisinden 745 Wooden  Brown bence uygun fiyatlı en güzel nude rujlardan. Üstelik şahane kokuyor! <3

Benim anlatacaklarım ve seçimlerim bu şekilde. :) Umarım güzel bir fikir olmuştur, umarım yazıdaki ürünler işinize yarar!

Herkese çokça sevgiler!

Burcu,



Hiç yorum yok:

Yorum Gönder