Pazar, Nisan 09, 2017

KOZMETİK | Çalışan Kadının Makyaj ÇantasıHerkese merhaba!

Geçtiğimiz günlerde şu yazıda uygun fiyatlı ürünlerle bir üniversite makyaj çantası hazırlamıştım. Ve bu çantaya attığım ürünlerin pek çok şekilde kullanılabilir ürünler olmasına dikkat etmiştim.

Yine aynı formatta bir çantayı bu defa çalışan kadınlar için hazırlamak istedim. Çoğu çalışan kadının çilesi malum; uzun süre bilgisayar vs. başında olmak, yeri geldiğinde akşamın geç saatlerine kadar uzayan çalışma saatleri, kirli şehir havası derken cilt çok fazla negatif etkene maruz kalabiliyor. Bu sebeple oluşturduğum çantada da cilde nefes aldıran, gözenekleri tıkamayan, yorgunluğu gizleyip cildi canlandıran, ışıldatan ürünlere yer verdim! İşte onlar!
Fondöten olarak MAC'ten Face&Body. Neredeyse pek çok BB kremden dahi daha hafif olan bu fondöten hep söylediğim gibi incecik. Su bazlı yapısıyla cildi ve gözenekleri asla tıkamıyor, günlük kullanım için de hoş bir renk eşitliği sağlıyor. Kapatıcı olarak ise Lancome Effacernes. Koyu halkaları bile çok başarılı bir şekilde örten bu kapatıcı göz çevresini kurutmuyor. Üstelik uzun süre kalıcı ve SPF 30'u var.

Yanaklarda için ise çantaya  üç favori ürünümü ekledim. Yüzü şimdiye kadar gördüğüm en doğal tonla ısıtan bronzer Nars Laguna, hayatım boyunca kullanacağımı düşündüğüm ve her ten rengine çok yakışan Nars Orgasm allık, yazısını yakında yazacağım doğal ötesi duran Benefit Watt's Up aydınlatıcı. Bu üçlüyle en uykusuz günlerde bile yorgun görünme şansı yok! <3

Göz grubuna geçersek. Hem gündüz hem gece kullanıma uygun olan ve yoğun pigmentli, kalıcı renklerden oluşan Nars Matte/Shimmer far paleti göz makyajları için demirbaş gibi. Eyeliner olarak şimdiye kadar kullandığım en kalıcı eyeliner MAC Fluidline Blacktrack Jel eyeliner, maskara olarak da takma kirpik etkisinin bir diğer adı Benefit They're Real. 

Son olarak dudaklarda ise bir kahve bir pembe alt tonlu iki nude ruj seçtim. Yapabilene koyu renk kırmızlar, bordolar da güzel oluyor ancak benim favorim her daim nude tonlar. MAC'in pembe alt tonlu nude'u Mehr ve kahve alt tonlu Velvet Teddy'si bence en güzel nede rujlardan.

Ve son olarak belirtmeden geçemeyeceğim; böyle bir makyaj çantasını kullanmak kadar her gün düzenli olarak yaptığımız makyajı çıkarmak, doğru beslenmek ve bol su tüketmek de önemli. Hepsi bir bütün olarak yapıldığı takdirde ışıl ışıl ve bakımlı durmama ihtimali yok!

Benim anlatacaklarım şimdilik bu kadar!

Herkese çokça sevgiler!

Burcu,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder