Perşembe, Nisan 27, 2017

KOZMETİK | Lancome Teint Miracle FondötenHerkese merhaba!

Bugün uzun zamandır kullandığım ve hakkındaki fikirlerimi iyice oturttuğum, her türlü durumda deneyip yarı yolda kalmadığım bir üründen bahsedeceğim. 

Anlatacağım ürün bir fondöten. Almadan önce en uzun uzun araştırdığım, cildime en uygun tonu bulmak için bir bileğimde bir boynumda bir yüzümde denediğim, lafın kısası en ince eleyip sık dokuduğum kozmetik ürünü.

Ancak bazen olay bu şekilde gelişmeyebiliyor. Mesela aylar önce Make Up Forever Ultra HD  Stick Fondöten alacağım diye gittiğim Sephora'da make up artistin beni bu kararımdan vazgeçirip Lancome standına yönlendirdiği günkü gibi. Lancome Teint Miracle'ı kullandığım her gün teşekkür ettiğim o make up artist, cildimin ihtiyacının ince ve nem veren bir ürün olduğunu söyleyip bu fondöteni yüzüme uygulamıştı. Sonuç gerçekten bahsettiği gibiydi. Teint Miracle gerçekten kendi tenimmiş gibi duruyordu ve cildime çok tadında ışıltılı bir kadifelik vermişti. Kapatıcılığı ortaydı ancak istenildiği takdirde arttırılabilirdi.

Ben de uygulamadan sonra hemen sepete attım ve Make Up Forever Ultra HD'den vazgeçmiş bir şekilde mağazadan ayrıldım. Yaklaşık yedi aydır Teint Miracle'ı kullanıyorum ve hem gece hem gündüz makyajında pek çok durumda test ettim. Başta da dediğim gibi beni asla yarı yolda bırakmadı.Yapısı gerçekten son derece ince ve vaadindeki gibi çıplak ten efekti veriyor. Cilde ışıltı veren teknolojisiyle, sürüldüğü anda yüzde aydınlık bir görüntü oluşturuyor. Benim en sevdiğim yanlarından biri de kalıcılığı oldu; zira baz kullanmadan tüm gün kalıcılığını koruyor. Su bazlı biri ürün olması nedeniyle sanırım gün içinde oksitlenme, parlama vs. yapmıyor. 

Aynı zamanda SPF 15 özelliğine de sahip ve güneşten koruma özelliği de var. Ancak beyaz tenli biri olarak özellikle güneşli mevsimlerde bu benim için yeterli değil. Dolayısıyla ekstra bir güneş koruyucu da altına kullanıyorum. Uygulama yöntemi olarak da sünger, fırça, parmaklar; ben her türlü iyi sonuç aldım.Bunların dışında negatif bir etkisine rastladım mı derseniz, hayır. Her anlamda özellikle kuru ciltler için gerçekten çok başarılı olan bu fondötenin tek eksisi belki fiyatı olabilir. Zira indirimsiz bir dönemde fiyatı 190 TL. Ancak hak ediyor mu derseniz, kesinlikle!

Benim bu fondötenle ilgili söyleyeceklerim bunlar ve şimdilik anlatacaklarım bu kadar. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Herkese çokça sevgiler!

Burcu,Hiç yorum yok:

Yorum Gönder