Cumartesi, Nisan 29, 2017

KOZMETİK | MAC Mineralize Skinfinish Gold Deposit AllıkMerhaba!

Bir görünüp bir kendini saklayan bahar sanırım bu defa geri gitmemek üzere geldi! Dışarıda şahane bir hava var! Ve bugün beni hemen dışarı çıkmaktan ancak bu yazıda bahsedeceğim şahane ürün alıkoyabilir!

Girişten de anlaşılacağı üzere harika bir allık keşfim var. Ancak öncesinde benim allıkta neleri sevdiğime ve bu allıkla nasıl tanıştığıma gelince!

Bu blogdaki pek çok allık yazısında bahsettiğim gibi ben allıkta yanağa 'koşmuş da yorulmuş' efekti veren pembe ve tonlarını seviyorum. Olabildiğince doğal olsun, sağlıklı görünüm versin bir de gün boyu kalıcı olsun bana yeter. Bu anlamda krem/likit allıkları epey sevsem de daimi favorimin yıllardır Nars Orgasm olduğunu her fırsatta söylüyorum. Ancak son zamanlardaki en sevdiğim keşfim olan MAC'in Gold Deposit'inin bu bahsettiklerimle pek alakası yok. Bu ürünle nasıl tanıştığıma gelince. Epeydir gözüme kestirdiğim en güzel kırmızı rujlardan Russian Red'i almak için MAC Gordion'a gittiğimde bence MAC'in en iyi make up artistlerinden olan Ufuk yanaklarıma bu allığı uyguladı. 
Kırmızı rujla çok yakışacağını söyledi ve evet; Russian Red'le de baya iyi bir ikili olmuşlardı. Ben de mağazadan Russian Red'le beraber bu allığı da satın alıp çıktım.

Ancak sonrası hafiften pişmanlık oldu. Hem bu tonlarda elimin pek gitmediği bir allığım vardı ve pembelerden Gold Deposit gibi bir bakır/bronz'a geçmeyi ilk etapta yadırgamıştım. Ancak değiştirme şansım olmayınca kullanmaya karar verdim. Son söyleyeceğimi baştan söyleyecek olursam da o günden beri bağımlısıyım. <3Rengi bakır/bronz olan ve altın yansımalar içeren bu allık öncelikle epey pigmentli. Öyle güzel bir tonu var ki far olarak da kullanabiliyorum ve ışıltısına bayılıyorum. Yanaklara uygulandığında aydınlatıcı kullanmama pek gerek kalmıyor. Zira kendisi yüze hem şahane bir renk veriyor hem de sim sim durmadan ışıldatıyor. Kalbimden vuran kısmı da sanırım zaten bu. 'Glowy' bir bitiş vermesi ama bunu simli durmadan yapabilmesi. <3

Bunların yanı sıra sürümü çok kolay. Dokusu kadife gibi. Parçalı, pütürlü olmadan çok rahat bir şekilde yüze yayılıyor; tüm gün de kalıcılığını koruyor. Ek olarak E vitamini ve 77 Mineral Complex içeriyor. Ve belirtmeliyim ki kokusu da şahane!Allık konusundaki pembe tabumu ilk kez bir allıkla yıkabildim ve dediğim gibi satın aldığımdan beri her gün ama her gün kullanıyorum. Hatta yaz aylarını iple çekiyorum ve hafif bronz tene uygulandığındaki duruşunu düşündükçe ayrı heyecanlanıyorum. <3

Ben iyi ki Ufuk'u dinlemişim ve bu allıkla tanışmışım. Dilerseniz siz de beni dinleyip en yakın MAC'e koşun.<3 Garanti ederim; asla pişman olmazsınız! :)

Herkese çokça sevgiler,

Burcu,


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder