Salı, Mayıs 23, 2017

KOZMETİK | En sevdiğim iki Lip BalmHerkese merhaba!

Bugünkü yazıda uzun süredir severek kullandığım iki lip balm'dan bahsedeceğim. Lip balm'ın benim için önemiyle başlayacak olursam; neredeyse nemlendirici kadar hayati ve elzem. Aşırı kuruyan dudaklarıma iyi bir lip balm uygulamadığımda oluşan gerginlik hissini ve o hissin rahatsızlığını tarif edemem sanırım. :O Bu nedenle çantamda, ofiste, başucumda kısacası vakit geçirdiğim her alanda mutlaka bulunduruyorum. 

Şimdi en çok bu yazıda bahsedeceğim iki markanın ürününü seviyorum ancak bundan kısa bir süre öncesine kadar lip balm denince aklıma gelen ilk ve tek marka Nivea'ydı. Lise yıllarımı Cherry Lipstick efsanesiyle geçiren biri olarak uzun süre başka marka kullanmadım, kullanamadım. :)

Sonra Yves Rocher ve Blistex denedim. Ancak baktım çetin geçen kışla ve Ankara ayazıyla onlar da kesmiyor; uzun bir araştırmadan sonra Nuxe ve Bioderma'da karar kıldım. Üç dört aydır da sadece bu iki ürünü kullanıyorum.Nasıl kullandığıma gelince. Geceleri Nuxe'ün Reve De Miel Lip Balm'ını sürüyorum. Tam gecelik olan bu ürün oldukça yoğun bir yapıya sahip. Kavanoz şeklindeki ambalajını açtığınızıda burnunuza ilk olarak taptaze bir portakal kokusu geliyor. Kalın da bir yapısı olduğundan uyumadan önce sürmek daha mantıklı ve sabah uyandığınızda pamuk gibi dudaklarla karşılaşıyorsunuz. 
Ayrıca ürünün içeriği pek çok Nuxe ürünü gibi tertemiz. Yüzde 80 doğal içerikten oluşuyor; paraben, mineral yağ, suni parfüm ve hayvansal madde içermiyor.Gündüzleri ise kurtarıcım Bioderma'nın bu Atoderm lip balm'ı. İncecik yapısıyla hafif bir ürün gibi görünse de çok yoğun nem veriyor. Çatlamalara, gerilmelere anında etki ediyor ve dudağa direk nüfuz ediyor ki sanırım bu yüzden Roaccutane tedavisi görenlere dahi öneriliyormuş.

Eğer siz de benim gibi çabuk kuruyan, çatlayıp kabuk kabuk olmaya meyilli dudaklara sahipseniz iki ürünü de gönül rahatlığıyla önerebilirim. Fiyatlarına gelince. Ben Bioderma Atoderm'i 27 TL'ye, Nuxe Reve De Miel Lip Balm'ı da 21 TL'ye almıştım ki ikisi de fiyatlarını fazlasıyla hak eden performansa sahip.

Şimdilik anlatacaklarım bu kadar, bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Burcu,Hiç yorum yok:

Yorum Gönder