Pazar, Mayıs 21, 2017

KOZMETİK | Kiehl's Daily Reviving Concentrate Gündüz SerumuHerkese merhaba!

Bundan bir yıl öncesine kadar Kiehl's markasını aşırı sever, cilt bakım ürünlerimde başka bir marka neredeyse kullanmazdım. İçeriklerine, çalışanlarına, ürünlerine epey güvenirdim ve memnun kalmadığım bir ürünü yok gibiydi.

Fikrim değişti mi? Aslında hayır. Hala çok sevdiğim ürünleri var. Ancak ben şundan yanayım, cilt uzun süre aynı ürüne alışmamalı. Zira alışınca cildin üründen sağladığı olumlu etki yavaşlıyor ve bir süre sonra duruyor. İşte bu nedenle memnun kaldığım ürünlerine biraz ara verdim. Bu yazıda bahsedeceğim ürünü ise pek sevmedim.Daily Reviving Concentrate Gündüz Serumu'nu alış hikayeme gelince. Bir alışverişimde üç dört kutu bitirdiğim Avokadolu Göz Kremini sepete atarken bu ürünü de bu küçük boyuyla denemek istedim. Zaten gece serumu olan Midnight Recovery Concentrate'den çok memnundum; cildim de epey kuruydu ve günlük versiyonda bir serum bu anlamda iyi gelebilirdi.

Ancak öyle olmadı. Nedenlerine gelince. Ne gece serumu Midnight Recovery Concentrate gibi kolay emiliyor ne de onun gibi çabuk etki gösteriyor. Çabuk etki göstermediği gibi uzun vadede de bir sonuç vermiyor ve cilt yüzeyinde sanki sıvanmış yağ gibi duruyor. Üstelik her gün kullanınca bende sivilce yaptı ki kupkuru cildimde bu çok zor birşeyken.İçeriğinde zencefil kökü, ayçiçeği ve tamanu yağı olan bu serumun vaadleri arasında cildi pürüzsüzleştirmek, ince çizgi görünümünü azaltmak ve cilde canlı, enerjik bir görüntü vermek var. Ancak dediğim gibi ben bu etkilerin hiçbirini göremedim. Sadece bitirmek için fondötenlerime damlatarak ya da toz aydınlatıcıları krem formda uygulamak için kullanıyorum. 

Ve son olarak fiyatına gelince; 30 ml'lik boyu 165 TL ancak bence pek bu fiyatı hak eden bir ürün değil. Bu fiyata çok daha işlevli nem maskeleri, nem serumları vs. satın alınabilir.

Benim anlatacaklarım şimdilik bu kadar. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Herkese çokça sevgiler!

Burcu,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder