Pazar, Mayıs 14, 2017

KOZMETİK | MAC All That Glitters FarBir şeye takınca eli ondan başkasına gitmeyenler kulübünden merhaba! Bu konuda epey iddialıyım.:) Bazen bir kıyafete, bazen bir ruja, bazen bir maskaraya, ve bu yazıda olduğu gibi bazen de bir fara taktı mı takıyorum. Bahsedeceğim far MAC'in kült farlarından biri olan All That Glitters. Peki kült olmayı hak ediyor mu; yanıtım sonuna kadar evet. Detaylara gelince.

Bu farı alış hikayem kendime dörtlü bir MAC far paleti oluşturma isteğimle başladı. Öyle bir dört renk seçmeliydim ki, hem günlük makyajımda rahatlıkla kullanabilmeli hem iddialı gece makyajlarını kurtarabilmeliydim. İlk alacağım far da biraz daha günlük kullanıma uygun olsun istedim. All That Glitters zaten uzun zamandır merak ettiklerimdendi, bileğimde swatch'ladığımda çok sevince de hemen satın aldım, paletime yerleştirdim.Peki rengi, yapısı nasıl. Öncelikle yapısı şahane. Şimdiye kadar kullandığım farlar arasında en az tozutanı hep MAC farlardı, All  That Glitters'da da bu değişmedi. Tozutma yok denecek kadar az. Baz kullanmadığım halde göz kapağımda birikme yapmıyor ve bu yönünü çok seviyorum. Ancak elbette baz kullanınca hem daha kalıcı oluyor, hem de o şahane ışıltısını daha iyi veriyor.

Rengi ışıltılı, şeftalimsi bir şampanya. Çok az bir pembelik de barındırıyor ama çok çok az. Şeftali-şampanya uyumu daha baskın. Uygulama şeklime gelince. Günlük olarak tüm göz kapağıma sürüp bol maskarayla desteklemeyi çok seviyorum hatta bunu sanırım bir aydır her gün yapıyorum. Öyle güzel, öyle joker bir ton ki elim başka fara gitmiyor. 
Baktığınızda tek bir far evet ama içindeki farklı tonlarla sanki birkaç farın karışımıymış gibi duruyor. Yani şöyle; ben en azından şunu yapabiliyorum; göz pınarlarıma doğru iki kat sürdüğümde daha şampanya bir görünüm alabiliyor, gözün orta ve dış köşelerine geçtiğim tek katla şeftali kısmına geçebiliyorum. Umarım anlatabildim. :)

Bu arada ben bu farı bahsettiğim gibi palet oluşturmak adına Refill olarak aldım. Bu haliyle fiyatı 43 TL. Ancak şu ara MAC'de %20 indirim var ve epey uyguna geliyor. O sebeple varsa ihtiyacınız koşun!

Herkese mutlu pazarlar ve çokça sevgiler!

Burcu,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder