Pazar, Mayıs 28, 2017

KOZMETİK | MAC Jest FarHerkese merhaba!

Bu aralar en çok deneyimlediğim ürünler hep MAC'den ve hemen hemen hepsinden de çok memnun kalıyorum. Yazının konuğu da yine o memnun kaldıklarımdan biri. Bir far. 

Şu yazımda bahsettiğim gibi MAC'den kendime bir far paleti oluşturuyordum ve palet hem günlük ihtiyacımı karşılayacak hem de gece makyajımı kurtaracak tonlardan oluşsun istiyordum. İlk rengim All That Glitters'dı; yanına da birkaç ton daha açık, daha göz pınarlarına uygulanabilecek hafif ışıltılı, şampanya bir ton arayışındaydım.MAC'e giderken gözüme Naked Lunch'ı kestirmiş olarak gittim. Ancak sonradan kararım Jest yönünde değişti. Ve bir boşluğu daha doldurarak mağazadan ayrıldım.<3 Neden Naked Lunch yerine Jest'i tercih ettim ve Jest nasıl bir far ondan bahsedecek olursam.Öncelikle bence Naked Lunch'tan daha pigmentli. Naked Lunch bronz/şeftali yansımaları bir tık daha belirgin olan bir far ama Jest daha benim istediğim gibi. İçinde hafif pembelik, hafif şampanyalık var ve daha aydınlık bir görünüm sağlıyor. Sürümü kadife gibi, çok kolay dağılıyor. Tozutma problemi yine tüm MAC farlarında olduğu gibi yok denecek kadar az. Ki zaten MAC farların en sevdiğim yönü de bu olabilir.<3Uygulama şekline gelince. Ben hem göz pınarlarımda kullanıyorum, bazen de tüm göz kapağıma uyguluyorum. Ve hatta aydınlatıcı olarak denediğimde de gayet beğendim. Fiyatı ise refill olarak indirimsiz haliyle 43 TL ancak ben %20 indirimle almıştım ve epey ekonomik oldu. 

Eğer siz de böyle bir far arayışındaysanız şu an MAC online'da %10 indirim var; hemen ışınlanın derim. :) Bu arada paletteki diğer iki boşluk da doldu ve bence şahane bir palet oldu! <3 Onların yazısını da sırasıyla yazacağım. 

Herkese çokça sevgiler!

Burcu,


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder