Pazar, Haziran 04, 2017

BAKIM | Avene Cold Cream İncelemesiHerkese merhaba!

Pazarları sanırım otomatik olarak bakım ürünü yazıları yazasım geliyor. :) Ve kaç kere dedim bilmiyorum ama benim için makyajdan daha önemli bir şey varsa o da cilt bakımı. Dolayısıyla bu konu üzerine naçizane epey araştırıyor, soruşturuyor ve olabildiğince iyi içerikli ürünler denemeye çalışıyorum.

Söz konusu nemlendirici olunca ise durum benim için daha önemli bir hal alıyor. Zira hemen her yazımda bahsettiğim gibi kuru ve hassas bir cildim var. Bu kış da hem şehir hem iklim değiştirince ve kuru-karasal iklimin göbeğine düşünce, bir de kış son zamanların en çetin kışı olunca cildime yetecek nemlendirici bulma konusunda baya zorlandım.Uzun bir süre bol su içmek, nem maskeleri, serumları, düzenli beslenme vs; resmen hiçbir şey kar etmedi. Ve yüzüm kuruluktan cayır cayır yanıyorken Avene'in bu nemlendiricisiyle tanıştım. Yapısı ilk etapta biraz yoğun geldi. Ancak aradığım yoğun nem sanırım bu tüpteydi ve hemen bir tane satın aldım. 

Dediğim gibi yapısı oldukça yoğun. Bu nedenle yüze dağıtmak biraz zor olabiliyor. Ama verdiği nem öyle etkili ki bu kış kuruluğuna hiçbir şekilde çare bulamadığım cildime ilaç oldu. İçeriğinde olan Avene Termal Su ve beyaz balmumunun yatıştırıcı etkisinden sanırım, cildimdeki gerginliği de her sürüşümde hemen yok etti.


Bu arada! Sürümünü kolaylaştırmak için bir yol da buldum. Elime aldığım miktara bir fıs Avene Termal Su sıkınca ve ikisini parmaklarıma karıştırdığımda yüzüme çok daha rahat uygulayabiliyorum. Yoğun yapısından sebep cilt tarafından emilmesi biraz zaman alıyor ama varsın olsun. Bu kadar artısı olan ve çok zorlu sınavlardan geçtikten sonra vazgeçilmez kış nemlendiricim haline gelen Cold Cream'in fiyatı da performansına göre oldukça uygun. İndirimsiz fiyatı sanıyorum 41 TL idi ama çoğu dermokozmetik sitesinde sürekli indirimde.

Eğer siz de benim gibi kuru ve hasssas bir cilde sahipseniz bu ürüne şans vermenizi öneririm. Belki yaklaşan yaz aylarında biraz ağır kalır ama özellikle sonbahar ve kış için aklınızda bulunsun. :)

Şimdilik anlatacaklarım bu kadar.

Herkese çokça sevgiler!

Burcu,Hiç yorum yok:

Yorum Gönder